Китайська мова

Китайська мова відноситься до китайсько-тибетської сім’ї мов, яка за кількістю мовців посідає друге місце після індоєвропейської. Це пов’язано з чисельністю населення Китаю, яке перевищує 1 мільярд осіб.

З цієї ж причини китайська мова лідирує за кількістю носіїв. Вона визнана державною мовою в КНР, Тайвані та Сінгапурі, а також є однією з робочих мов ООН. Крім того, китайська мова набула поширення в Індонезії, М’янмі, В’єтнамі, Таїланді, Камбоджі, Малайзії та Лаосі.

Давньокитайська мова мала складну морфологічну систему, яка з часом виявилась втраченою. Складність китайської мови полягає в тому, що сенс фрази або слова безпосередньо залежить від інтонації сказаного.

Інтонацій, за допомогою яких відрізняють сенс, в китайській мові чотири, тому іноземцям, які не володіють уміннями розрізняти нюанси цих інтонацій в повній мірі, рекомендується говорити монотонно і супроводжувати усне висловлювання письмовим варіантом, щоб уникнути непорозуміння.

Китайська фонетична система налічує 400 складів, через що виникає величезна кількість омонімів (слів, однакових за звучанням, але різних за змістом). Роль контексту надзвичайно висока, оскільки поза ним зрозуміти ту чи іншу фразу практично неможливо.

Ієрогліфічна система китайської писемності досить своєрідна. Кожен ієрогліф (а в китайській мові їх понад 40 000) позначає окремий склад. Це ускладнює читання, тому сучасна письмова китайська мова значно спрощена у порівнянні з класичною. Змінилася згодом і традиція писати зверху вниз, коли стовпчики розташовуються справа наліво. Тепер, за рідкісними винятками, в Китаї пишуть горизонтально і зліва направо.

Звичайному китайцеві достатньо вміння оперувати 3000 ієрогліфів, щоб читати друковані видання. Перекладачеві, звісно, потрібно знати набагато більше.

Наше агентство має у своєму розпорядженні цілий штат професійних перекладачів, які досконало володіють китайською мовою. Вони здійснюють письмовий переклад, усний переклад, технічний переклад документації, нотаріальний переклад, медичний переклад, юридичний переклад договорів і текстів, також можливе проставлення апостиля.

Виконуючи переклад, наші фахівці здатні передати будь-які тонкощі цієї древньої мови! Якщо вам необхідно перекласти будь-яку документацію, тексти різного ступеня складності і тематики, будь-які інструкції з застосування техніки — наші професіонали до ваших послуг!

 

Філії: Київ, Харків, Донецьк, Дніпро, Одеса, Сімферополь, Севастополь.