Апостиль у Львові

Якщо ви отримуєте документи в одній країні, а вам їх потрібно пред’явити в іншій, то у такому випадку необхідно вирішити питання з легалізацією. Дуже важливо розібратися в тому, як це правильно зробити. У вас є два варіанти: проставлення апостилю або ж консульська легалізація. Це різні процедури, які мають одну й ту ж мету: набуття документом офіційного статусу за потреби надання його на території іншої країни або ж іншим іноземним органам.

 

Апостиль чи консульська легалізація? 

 

Процедури ці потрібні для одного і того ж, і в правовому сенсі у них однаковий зміст. Однак різниця між ними серйозна. Апостилювання (проставлення апостилю) – це спрощений варіант легалізації. Тобто замість того, щоб проходити цілий ряд різних інстанцій, вам пропонується просто звернутися до бюро перекладів і замовити проставлення спеціального штампу (апостилю). А далі співробітники бюро вже на підставі довіреності з усім розберуться.

 

Однак в будь-якому випадку апостиль – це набагато простіше. Такий штамп ставлять міністерства, їх територіальні органи та деякі інші відомства. Якщо наприклад, йдеться про документи, видані РАЦСами, то апостиль на відповідну документацію одразу можна там і поставити.

 

Консульська легалізація, на відміну від апостиля, вимагає проходження цілого ряду процедур. Тобто спочатку потрібно засвідчити всі документи в тому відомстві, яке до них найближче (наприклад, Міністерство сільського господарства або Міністерство освіти). Далі – відправити в МЗС. А потім – в консульство обраної країни. Всі ці процедури розбиваються на етапи. Швидкість проходження кожного конкретного етапу сильно залежить від того, наскільки таке відомство завантажене відповідною роботою.

 

Тобто очевидно, що набагато вигідніше і зручніше зробити апостиль. Однак вибирає не клієнт. Що саме робити, консульську легалізацію або апостиль, залежить від того, чи ратифікувала приймаюча сторона Гаазьку конвенцію 1961 року, яка спрощує процес легалізації документів. Саме вона і ввела таке поняття, як апостиль.

 

На які документи ставиться апостиль? 

 

Традиційно апостиль ставиться на дипломи та додатки, судові рішення, документи з РАЦСу, архівні виписки та довідки. Абсолютно точно його не потрібно ставити на різну митну документацію, а також на все в цілому, що має відношення до перетину кордону. Зокрема, на квитки. Також апостиль не ставиться на комерційну документацію і на неофіційні документи особистого характеру.

 

Звісно, сам штамп на, наприклад, оригінал посвідчення особи не ставиться. І взагалі його можна зробити тільки на документі державного зразка. А як бути, якщо певний папірець такого встановленого зразка не має? Наприклад, відомість з ВНЗ про успішність?

 

У цьому випадку рішення просте: вам потрібно зробити нотаріально засвідчену копію такого документа. І ось з цим документом вже можна абсолютно спокійно проходити поетапну легалізацію, тобто, в цьому випадку, апостилювання.

 

Обман з апостилями 

 

Шахрайство панує у різних сферах. Апостилювання – не виняток. Тому якщо ви хочете бути впевненими в тому, що вам поставили потрібний штамп, причому «справжній», обов’язково перевіряйте його за унікальним номером. У більшості країн вже давно введено реєстри, в які вносяться такі документи. Тобто можна абсолютно спокійно все перевірити.

 

Однак якщо вам не хочеться хвилюватися з приводу апостилювання, можна вчинити набагато простіше, замовивши таку послугу у перевіреному бюро перекладів. Тоді точно ніяких накладок не буде.

Всего просмотров: 757

Последние записи в блоге

Письмовий переклад

Без письмового перекладу документів та інших матеріалів практично неможливий товарообіг між країнами. Також важко влаштуватися на роботу в міжнародну організацію, оформити міжнародний патент, сертифікат або ж отримати інший дозвільний або охоронний документ. Переклад документів потрібен для того, щоб зробити візу, відправитися на ПМП, пройти в іноземній державі курс лікування, купити там нерухомість, відкрити бізнес. Письмовий […]

Технічний переклад

Що треба знати про технічний переклад?  Переклад технічної документації може знадобитися за різних умов. Як правило, це забезпечення поставки відповідного обладнання, інструментів або запасних частин до іншої країни, залучення іноземних фахівців, вихід іноземного товару на місцевий ринок чи українського на закордонний. В цьому випадку необхідно пройти процедуру державної реєстрації, оформити повний пакет сертифікатів, зробити описи, […]

Медичний переклад

Медичний переклад документів може знадобитися в різних випадках. Причому така послуга затребувана як фізичними особами, так і юридичними. Фізичним особам медичний переклад потрібен для проходження лікування, реабілітації або діагностики в інших країнах. Для цього їм потрібно зібрати документи про свій стан в рідній країні, перекласти їх, а потім засвідчити все у нотаріуса та за необхідності […]