Отримання довідки про несудимість

Довідка про несудимість відноситься до офіційних документів, її видачу здійснює Міністерство внутрішніх справ України. Документ підтверджує відсутність судимостей у людини, тобто відсутність фактів притягнення особи до кримінальної відповідальності. Таку овідку замовляють для пред’явлення в офіційні установи України і відповідні інстанції за кордоном.

Класифікація

Довідка про несудимість буває двох видів: для внутрішнього використання в країні, громадянином якої є заявник, і для закордонної поїздки. Якщо документ планується подавати в іноземні інстанції, у багатьох випадках необхідно буде приділити увагу особливостям оформлення довідки для цільової країни. Бланк довідки захищається водяними знаками і голограмою. Крім того, додатково довідку необхідно легалізувати: пройти процедуру, що підтверджує юридичну силу цього документа. Залежно від країни, в яку ви прямуєте, легалізація може пройти за спрощеною або повною процедурою. Так, для країн-учасниць Гаазької конвенції про взаємне визнання документів, досить проставлення штампа «Апостиль», що істотно простіше за проходження процедури повної консульської легалізації, яка застосовується для інших країн.

Термін дії

Довідка про несудимість дійсна протягом 30-90 днів. Термін дії визначається за її призначенням. Так, якщо ви плануєте використовувати документ за кордоном, він буде дійсний протягом 3-х місяців. На території України термін дії визначається в залежності від офіційної установи, в яку планується подавати довідку.

Перелік обов’язкових документів

Для отримання довідки про несудимість необхідно підготувати до подачі папери, що вказані нижче.

  • Громадяни України повинні мати при собі копію паспорта (перші 2 сторінки, а також сторінку з пропискою);
  • Іноземці пред’являють оригінал паспорта або нотаріально засвідчений переклад документа.

Написання заяви

Щоб отримати довідку про несудимість, необхідно скласти заяву за наданим зразком на спеціальному бланку. Відповідно до вимог, заявник повинен вказати ряд обов’язкових даних. До них відноситься повне ім’я (прізвище, ім’я та по батькові), причому якщо раніше людина змінювала прізвище або ім’я, потрібно обов’язково це вказати і пред’явити документ, який офіційно підтверджує цей факт. Заявник обов’язково вказує дату і місце народження, громадянство, а також мету отримання довідки. Крім того, необхідно залишити контактні дані (номер телефону).

Якщо особа мала судимість, їй потрібно підтвердити факт її відсутності на цей момент, наприклад, пред’явивши довідку про звільнення або іншим способом підтвердивши погашення судимості.

Куди звернутися?

Довідка про несудимість видається відділом інформаційних технологій МВС України. Такі установи є в кожному обласному центрі і в переважній частині міст. Іншими словами, досить звернутися у відділення поліції, розташоване в місці вашого проживання.

Послугу з отримання довідки про несудимість доведеться оплатити згідно з чинними тарифами, встановленими державою. Вартість залежить від терміну, протягом якого ви хотіли б отримати довідку. Після сплати державного мита та подачі заявки вас проінформують, коли можна буде забрати готову довідку про несудимість.

Основні труднощі

Громадяни України, яким необхідно отримати довідку про несудимість, стикаються з низкою труднощів. Найпоширеніша проблема – величезні черги. Якщо дата, до якої документи повинні бути готові, жорстко визначена, оформленням довідки про несудимість краще почати займатися заздалегідь.

Процедура оформлення довідки про несудимість складається з кількох операцій, виконання яких входить до обов’язків різних державних службовців. Відповідно, людям доводиться стояти в кількох чергах, що займає багато часу.

Багато з тих, хто при оформленні різних паперів в державних структурах стикався з необхідністю самостійно вивчати процедуру оформлення і подачі документів, а також мав справу з великими витратами часу, вважають за краще довірити завдання оформлення документів в державних інстанціях спеціалізованим організаціям.

Найкраще рішення

Якщо ви хочете в найкоротші терміни отримати довідку про несудимість і заощадити час і сили, звертайтеся в бюро перекладів «Азбука». Так ви позбавите себе від необхідності стояти в чергах і уникнете стресових ситуацій.

Все що потрібно – це надати співробітникам компанії «Азбука» ксерокопію паспорта, підтвердити актуальність даних, зазначених у документі, і підписати згоду на їх подальшу обробку. Все інше фахівці нашої компанії візьмуть на себе.

У персоналу бюро перекладів «Азбука» налагоджено співпрацю з офіційними органами, що займаються оформленням довідок про несудимість. Це означає, що вони оперативно впораються зі своїми обов’язками, а ви гарантовано залишитеся задоволені результатами співпраці. Будьте певні: виконання намічених вами планів буде йти за графіком.