Переклад документів з/на литовську мову

Як і латиська, литовська мова належить до балтійської групи індоєвропейської сім’ї мов. Лінгвісти вважають, що литовська мова — найбільш архаїчна, оскільки в ній до наших днів збереглися елементи протоіндоєвропейської мови. Розпадаючись на два наріччя (аукштайтське і жмудське), сучасна літературна литовська мова використовує перше як основу.

Найбільшого поширення литовська мова набула на території Литви та сусідніх держав: Польщі та Білорусі. Чисельність населення, що використовує литовську мову як розмовну, не перевищує 3-х мільйонів людей.

Першим письмовим текстом литовською мовою вважається рукописна молитва, що датується 1503-м роком. Літературні норми в литовській мові формуються в другій половині XVI століття після випуску лютеранського катехізису. З цього часу в письмовій литовській мові використовується латинська графіка, а в XIX столітті з’являється і кирилиця. Правда, з’являється ненадовго: незабаром нею перестають користуватися.

У лексиці литовської мови можна виявити численні запозичені елементи. Перш за все, це давньоруські, давньонімецькі, а також російські та німецькі слова. Крім них зустрічається інтернаціональна лексика латинського і грецького походження.

З 1990 року, після проголошення незалежності Литви, посилюється вплив англійської мови та поширення англіцизмів в литовській мові.

Лінгвісти нашого агентства залюбки здійснять будь-який вид перекладу з/на литовську мову. Ми пропонуємо послуги з перекладу як художньої літератури, так і документації широкого профілю. Є можливість усного послідовного або синхронного перекладу. До ваших послуг кращі фахівці нашого бюро. Звернувшись до нас, ви залишитеся задоволені.

Наші спеціалісти здійснюють письмовий переклад, усний переклад, технічний переклад документації, нотаріальний переклад, медичний переклад, юридичний переклад договорів і текстів, проводять консультацію та сприяють у досягненні результатів з такими процедурами, як апостиль та консульська легалізація документів.

Філії: Київ, Харків, Донецьк, Дніпро, Одеса, Сімферополь, Севастополь.