Нострифікація документів

Багато людей, які приїжджають в іншу державу з метою працевлаштування або вступу до ВНЗ, стикаються з питанням визнання диплома, отриманого на Батьківщині. Так, громадяни України, які обрали навчальні заклади Польщі, Німеччини та Італії, потім повертаються додому для працевлаштування. У нашій країні навчаються, зокрема, студенти з середньоазіатських, арабських країн, Індії й Африки, і після повернення на батьківщину їм також знадобиться підтвердити легальність свого освітнього документа (диплома), або, кажучи офіційною мовою, пройти процедуру нострифікації. Це справедливо і для зворотної ситуації – ту ж саму процедуру зазвичай проходять документи фахівців, які здобули освіту в своїй країні і працевлаштовуються за кордоном.

Не існує єдиного алгоритму проходження нострифікації, адже для кожної країни він специфічний. В Україні процедура нострифікації повністю знаходиться у веденні Міністерства освіти і науки згідно з наказом МОН №632 «Порядок визнання і встановлення еквівалентності в Україні документів про освіту, виданих навчальними закладами інших держав» від 28.05.2012 р.

Послідовність дій

Загалом проходження нострифікації відбувається таким чином:

  1. Особа, яка бажає підтвердити освітні документи, готує пакет документів відповідно до вимог офіційного органу, що займається нострифікацією. В Україні таким органом є Міністерство освіти і науки.
  2. Особа подає пакет документів в офіційний орган.
  3. Офіційний орган стягує передбачені мита і повідомляє про прийняття пакету документів до розгляду.
  4. Співробітники офіційного органу виконують відповідну роботу, зокрема перевіряють відповідність навчальної програми закордонного ВНЗ місцевим нормам і вимогам.
  5. Після розгляду заявки особа отримує свідоцтво про нострифікацію, яке офіційно підтверджує визнання отриманого в іншій країні диплома або атестата.

 

Перелік обов’язкових документів

Заявник повинен надати:

  • освітній документ, що пройшов процедуру легалізації (в залежності від країни це означає нотаріальний переклад документа або документ з проставленим штампом «Апостиль» або з штампами консульської легалізації);
  • довідку з навчального закладу, що підтверджує факт проходження заявником навчання в цьому закладі;
  • копію свідоцтва про державну акредитацію навчального закладу;
  • якщо мала місце зміна прізвища або імені (наприклад, при одруженні) – копію документа, що підтверджує цей факт.

Крім того, якщо ви вирішили доручити виконання робіт з нострифікації освітніх документів компанії або фахівцю, який надає такі послуги, необхідно оформити довіреність на такого фахівця або співробітника компанії.

Довіряйте професіоналам!

Звернувшись в наше бюро перекладів, ви можете оперативно пройти процедуру нострифікації, заощадивши час. Наші фахівці безкоштовно вас проконсультують і нададуть кваліфіковану допомогу.

Бажаєте перейти на українську версію сайту?

Так