Біометричний паспорт

Біометричний паспорт – це документ, що посвідчує особу громадянина країни. Біометричний паспорт відрізняється від звичайного закордонного паспорта тим, що містить спеціальну мікросхему, яка містить дані про власника даного документа. Мікросхема несе інформацію про фотографію, відбитки пальців, прізвище, ім’я, дату народження, номер паспорта і термін дії документа. Так само документ буде містити водяні знаки.

 

Перші біометричні паспорти стали видавати в США. Дані документи практично неможливо підробити.

 

Біометричні паспорти України будуть містити малюнки на національні мотиви, які теж будуть нанесені спеціальним способом.

 

З 13 січня 2015 року всі бажаючі можуть отримати біометричний паспорт. Виробництво біометричного паспорта складається з самого паспорта і персоналізації бланка під конкретну людину.

 

Як відзначають на підприємстві, де виробляють дані біометричні паспорти, стверджують, що захист паспорта виконана на високому рівні:

 

«До цього питання тут підійшли ретельно, починаючи з вибору паперу. Він був спеціально розроблен Фабрикою банкнотного паперу НБУ. Папір для біометричних паспортів – з жовто-блакитними волокнами з фіксованим багатотоновим водяним знаком», – слова директора комбінату Максима Степанова.

 

Зовні біометричний паспорт відрізняється від звичайного закордонного паспорта спеціальним логотипом мікросхеми. Логотип завдано на обкладинці паспорта. Перша сторінка паспорта товще інших, оскільки на неї нанесені установчі дані власника документа.