Штамп Апостиль

Поряд із консульською легалізацією наше Бюро перекладів «Азбука» пропонує своїм клієнтам Апостилювання.

Що таке «Апостиль»?

АПОСТИЛЬ – це стандартизований сертифікат або штамп, (“Apostille”), який проставляється на документах або який оформляється у вигляді додатку до них.

Апостиль засвідчує підписи, якість, в якій виступала особа, яка підписала документ, а також, в окремих випадках, дійсність штампу або печатки, що скріплює документ.

Документи, засвідчені таким чином, не потребують будь-якої додаткової легалізації, і їх зобов’язані визнавати на будь-якому державному рівні в країнах-учасницях Гаазькой Конвенції, яка скасовує вимоги легалізації іноземних офіційних документів. На даний час цю конвенцію підписали понад 80 держав, серед яких США, майже всі країни ЄС, а також Японія, Австралія, ПАР,Україна (приєдналася до Гаазькой конвенції 23 грудня 2003 року).

Якщо країна, в яку Ви готуєте документ, не є учасницею конвенції, тоді необхідною є консульська легалізація.

Поставити штамп «Апостиль» можливо на:

  • нотаріально засвідчені документи (Апостиль на нотаріальну копію, довіреність, згода, розпорядження та ін.);
  • документи юридичних осіб (Апостиль на нотаріальну копію статуту, свідоцтва про реєстрацію, про взяття на облік та ін.);
  • оригінали документів про освіту (Апостиль на диплом, атестат, довідку та ін.);
  • оригінали документів РАЦС (Апостиль на свідоцтво про народження, шлюб та ін.).

Як правило, проставлення штампу «Апостиль» відбувається швидко – в середньому протягом 5-10 днів, залежно від того, проставляється штамп «Апостиль» в Міністерстві юстиції, в Міністерстві освіти чи іншому державному органі. Якщо стандартні терміни для Вас надто великі, в ряді випадків можливо замовити і терміновий Апостиль.

Державні органи більшості країн світу приймають на розгляд лише документи, виконані на офіційній мові своєї країни. При цьому відсутність перекладу документу на іноземну мову не є перешкодою для його Апостилювання — письмовий переклад документу та нотаріальне засвідчення такого перекладу можуть бути виконані як до, так і після проставлення штампу «Апостиль».

Проставити штамп «Апостиль» в Києві Ви можете або самостійно, звернувшись у відповідні державні органи, або скориставшись послугами Бюро перекладів «Азбука» в будь-якому з наших офісів в містах: Київ, Харків, Одеса, Львів, Донецьк, Сімферополь, Севастополь.

Міністерство освіти та науки України – проставлення штампу «Апостиль» на офіційних документах, виданих навчальними закладами України, державними органами, підприємствами та організаціями, які відносяться до сфери освіти та науки. До таких документів відносяться дипломи про освіту, сертификати про присвоєння вчених ступенів, атестати, навчальні плани, довідки з навчальних закладів та ін.

Міністерство Юстиції України – проставлення штампу «Апостиль» на документи, які видаються органами Юстиції та судами, а також на документах, які оформляються нотаріусами України, а саме: свідоцтва та довідки, видані органами РАЦСу, документи, видані або засвідчені нотаріусами України, судові рішення та довідки.

Міністерство зовнішніх справ України – проставлення штампу «Апостиль» на всі інші види документів.
Порядок проставлення штампу «Апостиль» вищевказаними органами здійснюється відповідно до правил проставлення штампу «Апостиль» на офіційних документах, призначених для використання на території інших держав, затверджених спільним наказом Міністерства зовнішніх справ України, Міністерства освіти та науки України, Міністерства Юстиції України № 237.803. 151.5 від 05.12.2003 зареєстрованим в Міністерстві Юстиції України 3 1151 8472 до 12. 12.2003 року.

Апостиль не проставляється:

  • на оригіналах, копіях та фотокопіях паспортних документів,
  • військових квитках,
  • трудових книжках,
  • дозволах на носіння зброї,
  • свідоцтвах про реєстрацію транспортних засобів (техпаспортах),
  • посвідченнях особи,
  • нормативно-правових актах, роз’ясненнях та правових основах для їх використання,
  • документах, які мають характер листування.

Апостиль не може бути проставлений:

  • На документах, виданих закордонними дипломатичними організаціями.
  • На адміністративні документи, що мають безпосереднє відношення до комерційних чи митних операцій.
  • Оригінали офіційних документів, виданних організаціями колишніх Республік у складі СРСР, не можуть бути прийняті на території України для проставлення на них штампу «Апостиль».

Апостиль може бути проставлений на копіях таких документів, засвідчених у встановленому порядку на території України (нотаріально).

Замовити в 1 клік

Бажаєте перейти на українську версію сайту?

Так